Gravírovanie

 

        Gravírujeme laserom americkej výroby značky EPILOG. Pracovná plocha je 610 x 305 mm. Max. výška predmetu je 190 mm. Rotačné predmety (fľaše, vázy, poháre, ...) môžu mať max. priemer 150 mm a dĺžku 500 mm. Motív gravírovaním zanecháva trvalú stopu v gravírovanom materiáli.
Niektoré materiály je možné laserom aj rezať (preglejky, plexiskla, papier, korok, guma, ....). Max. nerovnosť plochy predmetu , pri ktorej laserový lúč dokáže plošne gravírovať je 4 mm.
Na gravírovanie rotačných predmetov sa používa rotačný prípravok.

Ak  nám pošlete Vaše požiadavky mailom na adresu vlado@laserdesign.sk alebo sa ozvete telefonicky +421 948 269 556, radi pre Vás vypracujeme cenovú ponuku.  
 

  

Nevýhody:  Kovy. Nedisponujeme laserom na gravírovanie do kovov. Eloxované, natierané alebo čiernené kovy sa dajú gravírovať. Výsledný efekt je vo farbe pôvodného materiálu. Na niektoré kovové predmety je možné gravírovať pomocou špeciálnej pasty, je potrebné urobiť skúšku gravírovania.
Výhody: Precízna a trvalá kresba gravírovaného motívu. Aplikácia vhodná na veľké množstvo materiálov, drevo, sklo, koža, riflovina, kameň, ... .
 

Grafické podklady
Ideálne v programe Corel Draw X5 (.cdr), po dohode aj v iných grafických formátoch, najlepšie v mierke 1 : 1, písma (fonty) v krivkách alebo poslať font; fotografia vo formáte .jpg. 
Zákazníkom, ktorí nemajú pripravenú grafiku musia počítať s tým, že cena gravírovania sa povýši o cenu za čas strávený pri tvorbe grafiky (u nás je to stanovené na 5,-€ + DPH / 15min.

 Zopár ukážok z našej práce: